Adélka, 5 let

Název projektu: Rehabilitace zlepší život Adélky v hodnotě 49 720Kč
Region: Ostrava

Pětiletá Adélka je ležící dítě, nedokáže se sama otočit, neudrží hračku v ruce. Je to velmi veselé, vnímavé a společenské děvče, které však vyžaduje neustálou pozornost. Komunikuje pouze prostřednictvím neartikulovaných zvuků. Adélka trpí dětskou mozkovou obrnou, posthemoragickým hydrocefalem, mikrocefalií, epilepsií,  oční vadou – trpí těžkým zdravotním postižením. Ráda navštěvuje dětský stacionář, ve kterém má možnost rozšiřovat sociální kontakt s dalšími dětmi.

Cílem projektu je poskytnout Adélce 44 hodin intenzivní speciální rehabilitace nehrazené z veřejného zdravotního pojištění. V rámci rehabilitace v Neuro Medical Center Arcada budou pro Adélku použity moderní metody a techniky intenzivně aktivizující její psychomotorický vývoj. Zlepšování pohybových dovedností je důležité i pro zkvalitnění jejího sociálního kontaktu,díky lepší fixaci hlavy se dokáže dívat a po svém komunikovat s lidmi kolem sebe.