Anička, 10 let

Název projektu: Cvičením proti bolesti v hodnotě 50 000Kč
Region: Ostrava

Desetiletá Anička od raného dětství trpí dětskou mozkovou obrnu ve formě spastické kvadruparézy všech čtyřech končetin. Toto je nejtěžší podtyp spastické formy, který nemocného značně omezuje v běžném životě. Anička bohužel trpí také epilepsií a vadou zraku, sama nesedí, neleze, nechodí, nemůže mluvit. Je závislá na pomoci druhé osoby po celý den.I přesto je Anička velmi usměvavá dívka.

Cílem projektu je poskytnout Aničce tolik potřebné individuálně upravené rehabilitace, které sníží bolesti a křeče, kterými trpí.  Projekt umožní 30 hodin pravidelných intenzivních ergoterapií a 23 hodin speciálních fyzioterapií individuálně přizpůsobených. Projekt výrazně přispěje ke zlepšení života Aničky, neboť Anička potřebuje rehabilitovat a intenzivně uvolňovat spastické svaly denně.