Bohdanka a Alexandr

Název projektu: Podpora pro děti s PAS v rodině Hamplových v hodnotě 27 000Kč
Region: Liberec

Projekt je určen na podporu rodiny Hamplových, kde 3 z 5 dětí mají diagnostikovánu poruchu autistického spektra (PAS). Cílem je podpořit 2 nejmladší děti – Bohdanku a Alexandra – formou víkendových pobytů a letního tábora.

Odlehčovací pobyty slouží k rozvoji sociálních dovedností a smysluplnému trávení volného času, pod dohledem zkušených asistentů a terapeutů. Individuální a odborný přístup respektující problémy dětí vyplývající z vážné vývojové poruchy pomůže zlepšit kvalitu života celé rodiny, zdravotní stav všech členů a děti s autismem podpoří v integraci do běžného života a většinové společnosti. Zároveň pobyty poskytují potřebný odpočinek rodině, neboť péče o děti s autismem je velmi náročná, často celoživotní.