Jakoubek, 11 let

Název projektu: Jakoubek pojede na speciální neurorehabilitační program TheraSuitv hodnotě 45 000Kč
Region: Ústí nad Orlicí

Jakoubek je 11- ti letý chlapec, kterému byla v kojenectví diagnostikována dětská mozková obrna – stejně jako jeho dvojčeti Matýskovi. Oba mají problém s přijmem potravy.  Díky předchozím neurorehabilitacím si Kuba dokáže hrát s hračkami a hrát na piáno písničky, které se mu líbí.

Cílem projektu je zlepšení jeho zdravotního stavu díky speciálnímu neurorehabilitačnímu programu TheraSuit. Program TheraSuit spočívá v intenzivní léčebné tělesné výchově, ve využití stabilizačního obleku a v širokém spektru podpůrných procedur. Jde o kombinaci rehabilitační metody tak, aby bylo dosaženo co nejlepších výsledků. Pro Jakuba je rehabilitační léčba velice důležitá . Důležitá je ale i pro rodiče, kteří vidí, že se pro něj dělá maximum.