Jakub, 12 let

Název projektu: Tricykl pro Jakuba v hodnotě 44 770 Kč
Region: Mladá Boleslav

Foto IND

Kuba se narodil předčasně s váhou pouhých 680g, v důsledku čehož trpí dětskou mozkovou obrnou, středně těžkou  mentální a psychomotorickou retardací a ADHD.  I přes svůj těžký handicap Kubík velice rád sportuje a s pomocí své rodiny se snaží žít aktivní život. Pravidelně plave, ve speciální škole tancuje, s dopomocí i bruslí.

Speciální lehokolo – tricykl by pro Kubu znamenal výraznou pomoc po stránce fyzické i mentální rehabilitace. Navíc, díky venkovním sportovním aktivitám s rodinou, především se starším bratrem, se zamezí možnému sociálnímu vyloučení, které v tomto případě hrozí.