Maxík, 4 roky

Název projektu: Krůček po krůčku k samostatné chůzi v hodnotě 45 000Kč
Region: Praha

IND

Maxík je veselý a usměvavý čtyřletý kluk, který má diagnostikované DMO spastickou displegii a Ageneze septum pellucidum. Hned po předčasném porodu dostal Maxík infekci, kterou nezastavily ATB ani jiná léčba. Mozek se bohužel nenávratně poškodil. Od narození cvičí Vojtovu metodu, která byla velmi účinná do 3 let věku a nyní přešel na intenzivní terapii v Neurorehabilitačním centru AXON.

Terapie je pro Maxíka velmi účinná – již po prvním kole se ukázaly výsledky: uvolnění svalů, lepší motorické návyky, vertikalizace. Je také ale zároveň velmi finančně náročná.  Cílem tohoto projektu je za pomoci neurorehabilitace umožnit Maxíkovi dosáhnout co největšího stupně samostatnosti před začátkem školní docházky a dát mu možnost plnohodnotného života.