Samík, 10 měsíců

Název projektu: Víceúčelový kočárek Benecykl v hodnotě 49 640 Kč
Region: Praha

Samíkovi byl po narození diagnostikován Downův syndrom. V současné době,
kdy je Samovi 10 měsíců, zatím neleze ani nesedí.  Do hlubokého kočárku se Samuel již nevejde a sportovní kočárek je pro něj vzhledem ke zdravotním znevýhodněním spojeným s pohybovým aparátem nevhodný. Samík se svou rodinou žije ve vrcholových partiích Krušných hor, kde je pohyb v zimních měsících s běžným kočárkem velmi limitovaný sněhovou pokrývkou. Proto by pro něj víceúčelový kočárek Benecykl Junior, vyvinutý pro děti s tělesným a kombinovaným postižením, sloužil jako kompenzační a socializační pomůcka.

Vzhledem k tomu, že kočárek lze využít i jako sportovní vozík za jízdní kolo a běžky, umožňuje Samíkovi trávit daleko více času venku a pomáhá mu zapojovat se do aktivit v rodině i mimo ni. Kočárek je vhodný pro děti do 10 let, a proto bude dlouhodobě pomáhat rodině Samíka.