Tomášek

Název projektu: Polohovací židlička a kočárek v hodnotě 40 542 Kč
Region: Kutná Hora

TomášekTomášek se narodil s mnoha zdravotními problémy. Má nervosvalové
onemocnění – King Denborough syndrom a problémy s dýcháním, jedením. Přes časté hospitalizace je nyní doma a  má velký zájem o dění kolem sebe, je zvědavý. Reaguje na svět kolem sebe, sám ale nedokáže sedět a proto by Tomáškovi i jeho rodině pomohlo pořízení polohovacích pomůcek – kočárku a židližky.

Využívání polohovacích pomůcek doma i venku umožňuje Tomáškovi zapojit se více do života rodiny a vnímat co se kolem něj děje. Mimo to mu pomáhají s vertikalizací, může si vyzkoušet aktivity u stolu a díky dostatečné podpoře i lépe dýchá.